Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Co je u nás nového?

JSME NA FACEBOOKU - sledujte, co máme v dílně zrovna pod pokličkou - jak to vypadá při barvení hedvábí, kam se chystáme, co se nám honí hlavou...

A aby Vám nic neuteklo - přihlašte se k odběru našeho newsletteru - několikrát do roka Vám pak pošleme e-mail s pozvánkami na akce, kterých se LENÓRA účastní - textilní výstavy, řemeslné trhy, či naše dny otevřených dveří. Dozvíte se také další novinky z hedvábné dílny.

Kde se uvidíme?

 farmářské trhy v Říčanech u Prahy, soboty od jara do podzimu

HRNČÍŘSKÝ JARMARK KUNŠTÁT 17-8/9 2022 - budeme "ve dvoře"

MINT MARKET Benešov 27/11 2022

HRNČÍŘSKÉ TRHY NA VÝSTAVIŠTI 3-4/12 2022

VÁNOČNÍ JARMARK STRUHAŘOV 11/12 2022

 

 

 

 

 

 

 

Jak to přijde, že na webu s hedvábnými květinami jsou i rostliny živé.

Začalo to v březnu 2020, kdy moji rodiče, mládnoucí zahradníci-senioři zůstali zavřeni v karanténě se svými rostlinkami za vraty svého zahradnictví u Kolína. A my, jejich tři děti, k nim z obav o jejich zdraví nechtěli pustit zákazníky.

Než aby vše přerostlo, chopili jsme se s mým mužem situace, naložili jejich výpěstky a začali je rozvážet po Struhařově u Říčan, kde žijeme. U toho nezůstalo. Za chvíli jsme bedýnkovým způsobem rozváželi sousedům až k vratům rostliny i dalších pěstitelů z Polabí a jižních Čech. Pěstitelé často přišli o možnost prodat své výpěstky na trzích, které byly zrušené - a toto byla možnost, jak rostliny dostat včas k zákazníkovi. 

Máme za sebou hektické jaro 2020 se čtvrtečními závozy, náročných na organizaci, která pohltila veškerý pracovní i osobní čas. Ale také období krásných setkání a přesvědčení, že vše je možné, stačí chtít něco dělat.

Protože mám zahradnictví v krvi a mezi sadbou zeleniny a kytek jsem vyrostla, už mě to nepustilo - k pěstování vlastních rostlin byl už jen krůček... Nyní v roce 2021 je za námi další zahradnická sezona.

Hledala jsem způsob, jak skloubit výtvarné řemeslo, pěstování rostlin a péči o rodinu s malými dětmi. Rovnováhu mezi těmito třemi rolemi stále částečně hledám, ale vím, že nebudu oddělovat svou řemeslnou tvorbu od zahradnického puzení.

Protože jsem to stále já, Lenka Sommerová, a můj pohled na život, vesmír a vůbec.

 

zavřená vrata zahradnictví mých rodičů, karanténa v březnu 2020

Chcete se vždy včas dozvědět, co je u nás v dílně nového?
Přihlašte se k odběru našeho HEDVÁBNÉHO NEWSLETTERU :-) Odběr můžete kdykoliv na jeden klik zrušit. Váš e-mail chráníme dle zákona a rozhodně s ním neobchodujeme :-)

ATELIÉR LENÓRA, Lenka Sommerová, dílna: Jateční 1459/15, 170 00 Praha 7, návštěvu dílny si prosím domluvte na tel. 775 664 319, rádi Vás u nás přivítáme

všechna práva vyhrazena (C) Lenka Sommerová 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz